poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Jak ocenia się sylwetkę na zawodach?




Na zawodach kulturystycznych sylwetka oceniana jest według wielu czynników. Oczywiście najważniejsze jest wrażenie całościowe, ponieważ jeżeli budowa ciała prezentuje się naprawdę dobrze to jej odbiór jest całkiem inny niż w przypadku niż, gdy zauważalne są jakieś mankamenty w sylwetce.


Najważniejsze elementy, które podlegają ocenie:


 #1

Proporcjonalność sylwetki – jest to rzecz, która jest chyba najważniejsza spośród wszystkich. Odpowiednie kształty to podstawa w przypadku oceniania kulturystów. Jeżeli jest ona zaburzona to ocena drastycznie spada. Dlatego podczas ćwiczeń ważne jest, aby skupiać się na absolutnie wszystkich partiach mięśniowych. 

 #2

Separacja mięśni – ważną rzeczą jest to, aby mięśnie były od siebie widocznie oddzielone. Jest to możliwe do osiągnięcia tylko przy minimalnym poziomie podskórnej warstwy tłuszczowej oraz gdy w organizmie nie zalega woda. Jest to rzecz ogromnie ważna, która potrafi przesądzić o wygranej lub porażce. 

 #3

Widoczność żył – w kulturystyce jest to efekt pożądany. Im bardziej pokaźne „okablowanie” tym lepiej. Takie efekt możliwy jest do osiągnięcia poprzez likwidacje tłuszczu oraz wody. Dodatkowo ćwiczenia powodują zwiększenie przepływu przez naczynia krwionośne, co potęguje ten efekt. Z tego powodu większość osób przed wyjściem na scenę dodatkowo trenuje, aby uwypuklić żyły w jak największy sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz